Choď na obsah Choď na menu
 


Nightwish

Nightwish je pre mňa kapitola sama osebe....o tomto podivuhodnom zoskupení ľudí by som mohla napísať knihu....a ďalšiu o Tuomasovi samostatne....najväčšie šialenstvo môjho života :) -- nie už nie je.. už som pravdepodobne dostatočne šialená na to, aby sa to tak nejako vykrátilo, a tak to už nie je šialenosť ale prirodzenosť-- Nightwish je proste unikát, ktorý ťažko niečo prekoná...

Maybe i should simply shut up...

Dámy a páni, toto je najlepší koment aký som kedy čítala...už nemusím hovoriť nič viac:

You're a huge talent Mr Tuomas Lauri Johannes Holopainen.... with your music i have been enchanted, with lyrics that you write you have won my heart... my soul. I was looking many years to find a music that touches my soul. So I found you, since then speaks to my soul every day... Thank you so much to keep company to me in the run up to eternity... God bless you Tuomas.

Remember my child: Without innocence - cross is just an iron, hope is just an illusion and ocean´s soul is just a name..

over the hills and far away with pipes! ... when you need rush!!!

25/10 note to myself: vyhýbaj sa Whitmanovi, vyhýbaj sa Whitmanovi, vyhýbaj sa Whitmanovi!!!

(note to myself jedna z interných šialeností že sa mám vyhýbať čítať Whitmana, a viete ako, čo nie je napísané to sa zabudne..)

now I hope we will be still there..

"You, Villo, you do 10 movies in a year and I do 10 songs in a four years.. everything´s comparative."

...a stavím sa s vami o čo chcete, že to bude mať veľmi rozporuplné hodnotenia... ako každý dobrý film... P.S.: Vo Fínsku to už skritizovali. (Na Youtube sa dozviete všetko.)

...zohnať niekde download na to Imaginaerum by bol asi pol zázrak...

"For the sake of music I must to be alone"

Whitman? Mr. Whitman? Mr. Whitman must be everywhere... like Mr. Tuomas must be everywhere.. I think this will be such timed... "Light brings darkness.." deep man, deep.. he has always truth in words..

You have a song for every little thing in your life. It´s a shame you didn´t do it!!

you know what would epic epic epic to eternity?? this song http://www.youtube.com/watch?v=MhdDIz3y9zo performed by NW.pls do it!

 to si hádam robia srandu s tou Floor... to je teda dosť že sila..

 http://www.youtube.com/watch?v=-BotJaSRO5U   Óčko madhouse :D "Bring me home, or leave me be, my love in the dark, heart of the night.. i have lost the path before me, the One behind will lead me.. ...every day, every way, i keep on watching us sleep..."

pip williams je tiež inak riadny macher :D sa našli parádne...

“I want to already thank everyone from the bottom of my heart. Together we’ve managed to create something innovative, strange, and timeless”  tak tomu verte že to bude!!! stobe harju & comp. are masters.. ok, once again..

with lots of lugh !?!?!?

"This dance will hurt like hell..."

that was sadly nice..when i want something like pure light to the heart i know where to go..

http://www.youtube.com/watch?v=tSpSOh4-HJ0   hm, dobre, odteraz počúvam demá...

Popravde? Ešte predtým ako som si to prvýkrát pozrela, som si prečítala komentáre pod tým a tam každý taký nadšený, že aké je to úžasné, úplná pecka atď. Potom som si to pustila a bola som velmo sklamaná a hovorila som si…došľaka čo tí ľudia na tom vidia? Sú už úplne sfanatizovaní či čo? Šak Storytime video ukazuje z toho filmu viac ako toto… Fakt jako dosť šok a už som ani nemala chuť si to pustiť znovu. Samozrejme mi to ale po istom čase nedalo a pustila som si to znovu, hádam aj 5x za sebou a dospela k tomu, že prvých 33 sekúnd je ozaj o ničom (ja dokážem sprdnúť všetko…), od 0:33 je to pecka, 0:37, 0:47 aaaa wow...

People say: If only the Imaginaerum of Nightwish was real. Nobody would leave that dreamland.

I say: You want dreamland? Open your mind and you will have dreamland within… and when everybody will have it.. dreamland will be here… thats  holy truth.. so give the shit out of you… and „Dont give me love, dont give me faith, wisdom nor pride, give me innocence instead…dont give me love, ive had my share, beauty nor rest, give me truth instead..“ p.s.: Gar tuht river, Gar te rheged = ‘Go to the river, You’ll come to a fairyland’  believe it…im the proof :D :D (toto hovorím ja, aby bolo jasné čo to tu je…)

 

seriously....this is the best version and quality of this song....

Skutočne ma táto pesnička chytila až keď som si našla text....kokooos...to sú inak riadne metafory...ako môže niečo také vôbec niekoho napadnúť? Asi tak ako mňa môže z úseku "He will go down he will drown drown, deeper down, The river will take your only child" napadnúť, že sa to v podstate celé točí okolo diabla, ktorý sa pokúša získať vašu dušu, a to čo Anette a vlastne aj Marco okrem tých najurevanejších úsekov spievajú je výkrik vašej duše (ktorý mimochodom málokto počuje)...nakoľko šialený musíte byť, aby ste písali o realite tak fiktívne...a nakoľko šialený musíte byť, aby vám to dávalo zmysel? Podľa mňa musíte rovnako veľký šialenci, inak povedané vedieť o tej istej podstate...A tak som v tom po mesiaci nepočúvania NW zase...

Najskôr som si myslela, že bez spevu by to bolo lepšie, 1:49 som zmenila názor...od 2:26 great great great...dnes asi nič iné nebudem počúvať :D potme odporúčam...

Videla som ho niekedy šialenejšieho? Nie nevidela.....Tuomas je úplný blázon ty vole :D :D :D toto je čisté šialenstvo ľudia....dávajte si pozor, aby vás nechytil infarkt lebo ja už k tomu nemám ďaleko (v dobrom slova zmysle :D ani na koncert nemusím ísť) p.s.: riadne dobre zaspievané...

Toto sem proste musím dať.....včera objavené.....určite jedno z najlepších videí s Anette, ak nie najlepšie....

 

Príspevky

This is really song of a day

21. 1. 2012

 

Turn Loose The Mermaids

6. 1. 2012